Remonty

Taśmy spinające – zastosowanie i zalety

Dzisiejsza technologia generuje szereg praktycznych produktów ułatwiających pracę i codzienne działania. Na rynku istnieje wiele świetnych, uniwersalnych rozwiązań mających zastosowanie w różnych branżach oraz w życiu codziennym. Jednym z nich są taśmy spinające, które wykorzystuje się we wszystkich gałęziach przemysłu jak i w pracach domowych.

Bardzo istotną cechą, którą się wyróżniają jest to, że oprócz standardowych taśm dostępnych na rynku powszechnie, taśmy te mogą być produkowane również pod specjalne wymagania danego klienta, uwzględniające między innymi sztywność, odporność na uszkodzenia, współczynnik wydłużenia itp. W zależności od potrzeb, klient może określić ważne dla siebie priorytety i mieć gwarancję dopasowania produktu do swoich wymagań.


W wyborze taśmy spinającej nie tylko parametry techniczne są przez klienta brane pod uwagę ale również kolor, możliwość zastosowania nadruku (można na przykład nadrukować logo firmy i dzięki temu kreować wizerunek firmy na rynku) lub na specjalne życzenie -zabezpieczyć taśmę przed promieniami UV. Rodzajów taśm jest mnóstwo i ich wybór jest naprawdę ogromny.

Najpopularniejsze są taśmy polipropylenowe przeznaczone do bandowania ręcznego i automatycznego. W dobie dbałości o środowisko i szeroko pojętą ekologię, wielką zaletą tych taśm jest też to, że w 100% poddają się recyklingowi, co dla wielu klientów jest wielką wartością. Innymi rodzajami taśm są taśmy typu PET, bardzo wytrzymałe i elastyczne, taśmy stalowe o najwyższej wytrzymałości oraz poliestrowe miękkie.

Dla ułatwienia pracy z taśmą, można zaopatrzyć się w różne pomocnicze urządzenia do tego celu. Jednym z nich może być na przykład specjalny zestaw do pakowania, w skład którego wchodzi zazwyczaj wózek odwijacz do taśmy, napinacz oraz zapinki druciane. Taki zestaw jest niezwykle pomocny i powoduje przyspieszenie pracy, co dla wielu klientów ma wielkie znaczenie. Inne narzędzia dostępne na rynku to między innymi napinacze i paskowacze, których zadaniem jest naciągnięcie taśmy tak, aby można było ją trwale spiąć zapinką, zawieszki do etykiet, zaciskarki lub wiązarki i inne tego typy urządzenia. To, jakiego  rodzaju taśmy użyjemy ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na ochronę towarów ale też ochronę osób trzecich, bowiem od właściwego zabezpieczenia towarów na przykład na paletach przewożonych potem transportem drogowym zależy bezpieczeństwo innych osób. Znane są przecież przypadki poważnych wypadków drogowych spowodowanych niewystarczającym zabezpieczeniem przewożonych towarów, gdzie istotnym elementem bywa również między innymi niewłaściwe dobranie odpowiedniej taśmy spinającej.

Dlatego też trzeba zawsze bardzo starannie dobierać taśmy do swoich potrzeb, bowiem na bezpieczeństwie towarów i  osób nie można oszczędzać. Tak szeroki wybór taśm na rynku daje nieograniczone możliwości  i zapewne każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. Czasy, gdy wszystko wiązało się i zabezpieczało uniwersalnym „sznurkiem” już minęły i chociaż klasyczny sznurek nadal sprawdza się w wielu przypadkach, to jednak warto skorzystać z profesjonalnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Udostępnij

Wykorzystujemy ciasteczka
Regulamin Serwisu
Więcej
AKCEPTUJĘ