Remonty

Przeciwwskazania do wykonywania prac budowlanych

Każda praca wymaga od nas innych cech, umiejętności oraz specjalnego wykształcenia. Jeśli więc naszą dziedziną jest budownictwo, dowiedzmy się, jakie są przeciwwskazania do wykonywania zawodu związanego z tą dziedziną.

Takimi przeciwwskazaniami na pewno będą zaburzenia o wysokim stopniu. Mogą to być m.in. dolegliwości słuchowe lub problemy z układem krążenia bądź układem oddechowym. Do przeciwwskazań zaliczamy także inne zaburzenia o niewielkim stopniu. Mogą to być np. dolegliwości rąk bądź wady wzroku, których nie można wyleczyć. Oprócz tego pracę uniemożliwią nam zaburzenia równowagi oraz zaburzenia w rozróżnianiu barw. Wbrew pozorom ważne jest także dobre zdrowie psychiczne. Jeśli mamy problemy z opanowywaniem nerwów, nie będziemy w stanie dobrze działać na budowie.

Jeśli zechcemy rozpocząć swoją pierwszą pracę związaną z budownictwem, koniecznie będziemy musieli poddać się badaniom wysokościowym. To dzięki nim dany lekarz sprawdzi, jak działa nasz zmysł równowagi. Dowie się również, czy cierpimy na lęk wysokości. Jeśli jednak pomyślnie przejdziemy przez badania, będziemy mogli wykonywać swój zawód.

Udostępnij

Wykorzystujemy ciasteczka
Regulamin Serwisu
Więcej
AKCEPTUJĘ